Dlaczego WARTO zaktualizować swój system operacyjny do Windows 10?

Jak dobrze wiemy – oferta darmowego uaktualnienia do Windows 10 już wygasła. Istnieje jednak możliwość darmowej aktualizacji – trzeba w tym celu podać się za osobę niepełnosprawną. Ja nie będę opisywał jak to zrobić, ponieważ w wielu miejscach w Internecie znajdziecie informacje jak to zrobić. Skupię się jednak na tym dlaczego warto zaktualizować system do „dziesiątki”.

Nowy system Microsoftu może nie jest doskonały, ale tak jak każdy kolejny Windows – w końcu wyprze poprzednie wersje (także i uwielbianą „siódemkę”, oraz „ósemkę”). Skoro czytacie ten artykuł i jeszcze nie wykonaliście upgrade do Windows 10 to za pewne macie ku temu argumenty, ja jednak napiszę dlaczego uważam, że jednak warto to zrobić:

  1. Wszędzie dookoła będziesz coraz częściej spotykał Windows 10. Może to marny argument, ale jeśli pracujesz w IT i pozostaniesz przy swojej „poczciwej siódemce” to dosyć trudno będzie Ci pomóc innym użytkownikom nie znając nowego systemu.
  2. Prędzej czy później będziesz musiał zapłacić. Nowy system Microsoftu będzie rozwijany jako usługa – oznacza to, że nie będą wydawane kolejne wersje systemu operacyjnego, a jedynie będzie on aktualizowany (m.in. co roku jedna duża aktualizacja) i będą dodawane do niego nowe funkcjonalności. Czy nie warto zaktualizować systemu choćby po to żeby „zarezerwować licencję” i nawet 5 minut po instalacji wrócić do starego systemu? – Nic wtedy nie stracisz (no może poza czasem aktualizacji i przywracania), a zaoszczędzisz przynajmniej kilkaset złotych na zakupie nowego systemu za jakiś czas.
  3. Jesteś graczem? Nowe tytuły będą wydawane już na Windows 10. Zawsze jest tak, że niektórzy uważają „Ja nie przesiadam się na nowy system, bo mój stary jest jeszcze dobry. Zostanę z nim na długo.” – czy wyobrażasz sobie dzisiaj swojego znajomego wciąż działającego na Windows XP? Mam kilku takich i raczej nie uważam ich za ludzi zbyt szybko nadążających za technologią – nie wspominam już o tym z czym w dzisiejszych czasach Windows XP sobie nie radzi, bo to temat na osobny artykuł. To samo spotka Windows 7 i 8/8.1 – za jakiś czas nie dasz rady pograć/osiągnąć wysokiej jakości/wydajności na systemie Windows 7 lub 8/8.1. Spójrz – już teraz różni je m.in. wersja DirectX i Vulcan 🙂
  4. W ciągu 2-3 lat zakończy się całkowicie wsparcie dla Windows 7/8/8.1. Będą one wtedy traktowane jak dziś Windows XP. Czy jest sens czekać aż do zakończenia wsparcia? – To tak jakbyś odwlekał przesiadkę z Windows XP na coś nowszego aż do 8 kwietnia 2014 roku.

Mam nadzieję, że przekonałem Cię do tego, że warto przynajmniej „zarezerwować” klucz aktywacyjny do Windows 10 aktualizując choć na chwilę system do Windows 10.

Jak zwykle zachęcam na koniec do zalajkowania naszego fanpage Facebookowego [ TUTAJ ] i kliknięcia w reklamę na górze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *