Blog startuje

Witajcie,
mój nick w sieci to PCziomal i postanowiłem, że wreszcie otworzę bloga o tym co lubię – informatyce, a w szczególności o oprogramowaniu, również tym na smartphony. 🙂
Nie jestem [jeszcze :D] jakimś informatykiem więc niestety nie wszystko będzie opisane i skonfigurowane perfekcyjnie, lecz według zasady „oby działało” 🙂 .

Niektóre nawet [dość] proste rzeczy związane z oprogramowaniem dość ciężko znaleźć w sieci – nawet jeśli jest dużo „how to” na jakiś temat to nie zawsze jest to opisane w ten sposób, że osoba „początkująca” to zrozumie – sam miałem z tym czasami problem więc postaram się tu opisywać zarówno te prostsze jak i trudniejsze.

Większość rzeczy opisanych tutaj w kategorii „Poradniki Linux” będą kierowane na dystrybucje serwerowe – w szczególności Ubuntu Server oraz Debian. Oczywiście wiele z opisanych tu „tricków” [jeśli tak to można nazwać] będą działały również na zwykłym Ubuntu.

Ja na swoim laptopie mam zainstalowany Windows 7 Ultimate więc większość [jeśli nie wszystkie] poradniki związane z Windows’em będą kierowane na PeCety 🙂

Co do smartphone – wszystko na ich temat będzie skierowane na Androida.

Zapraszam do czytania mojego bloga – postaram się tu pisać w wolnych chwilach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *